Dijital Platform Yıldızları: Mobil Uygulamalar

Dijital Platform Yıldızları: Mobil Uygulamalar

Son araştırmalar bu yıl dijital platform içinde zamanımızın yarısından fazlasını akıllı mobil aygıt ve tabletlerimiz için mobil uygulamalar araştırmakla geçirdiğimizi gösteriyor. Geçen yıla oranla bu bu yıl alışkanlığımızı daha da artırmış.

Akıllı telefon ve tablet satışlarındaki artışın uygulama ardında koşan insan sayını kamçıladığı gerçeğini de göz önünde bulundurursak, gelecek yıl bu rakamların yüzdeleri bizi daha da şaşırtacak şeklinde görünüyor.

Bizler akıllı telefon ve tabletlerin önlenemez yükselişi ile uygulamaların iyi mi vaz geçilemez olduklarına dair meydana getirilen garip ve etkisi altına alan araştırma neticelerini sizin için derledik.

Gelecekte web bir tek uygulamalardan ibaret mi olacak?

Mobil cihazları ile neredeyse tüm gün birlikte olan insanoğlu, toplumsal medya üstündeki kontakt alışkanlıklarını bilgisayarlardan mobil uygulamalara taşıdılar. Twitter, Instagram, Foursquare ve Facebook şeklinde toplumsal medya araçları da bunu teşvik eden mobil uygulamalarla bu alışkanlığa destek veriyor.

Durağan yaşam ve hareketli yaşam tesiri

Evde masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlardan internete girerek sosyalleşmek geleneksel bir alışkanlık. Sadece artık demode olmaya başlıyor. Hareket halindeki insan, mobil uygulamalar yardımıyla daha keyifli, daha toplumsal, daha rekabetçi ve tüketime yönelik alışkanlıklar geliştiriyorlar. Bu durum insanların daha çok uygulama araştırmasına ve bu tarz şeyleri kullanmasına yol açıyor.

Dijital Platform Öngürüsü: E-ticaretin geleceği de uygulamalarda saklı

Geleneksel e-ticaret şekilleri hala devam etse de, firmalar mobil cihazlar üstünde uygulamalar kanalıyla bu faaliyetlerini sürdürmenin daha fazla kar getirdiğine inanıyor. Böylelikle toplumsal mecralar üstünden promosyonlarla insanları uygulamalarını kullanmaya teşvik ediyorlar. Özellkle e-ticaret uygulamaları mobil dünyada pek fazla içeriğe entegre olabildiğinden fazlasıyla tercih ediliyor.

Tüm uygulama tüketiminin sebebi toplumsal medya olabilir mi?

Bu yıl toplumsal medyayı uygulamalar üstünden kullanan insan sayısı geçen yıla oranla yüzde 55 artış gösterdi. Mobil cihazlarıyla dijital platform dünyasında zaman geçiren insanların yüzde 20’si Face kullanıyor. Toplumsal platformları denetim edebilen uygulamaları takip ederek telefonlarına yükleyip kullanmaya başlamış olan insan sayısı ise geçen yıla oranla yüzde 18 daha çok.

Tercih sebepleri değişkenlik gösteriyor

Mobil aygıt kullanıcıları uygulamalara artan bu talebi oldukça pozitif yönde değerlendiriyorlar. Bir kaç işi bir arada görmeye çalışan hantal yazılımlar yerine tek amaca odaklı küçük programlar daha fazla tercih ediliyor. AR-GE açısında da değerlendirecek olursak uygulama marketlerinde olağan üstü bir yoğunluk yaşanmasının sebebi de talebin yüksek olması olarak gösteriliyor. Süratli üretim ve süratli piyasaya çıkış avantajları yönünden de programcılar uygulamaları tercih ediyorlar.

Siz de kurumunuza uygun mobil bir uygulamaya sahip olmak için MobilUygulamaları mağazasını ziyaret edin. Ek olarak blog yazılarımızda uygulamalar ve akıllı telefonlarla ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilir, günümüzdeki dijital platform trend teknolojilerini takip edebilirsiniz.

Kategoriler: Genel

Yazışmayı Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, Dijital Platform Yıldızları: Mobil Uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?