Fitness Mobil Uygulaması avantajları nedir?

Fitness Mobil Uygulaması avantajları nedir?

Mobil uygulamalar neredeyse her sektör için giderek daha da mühim bir hale geliyor. Sağlık ve spor sektörü de fitness mobil uygulaması kullanımı yaygınlaştığı alanlardan biri oldu. 2016 yılı süresince mobil uygulama kullanımı yüzde 115 artış gösterirken, sağlık ve fitness sektöründe de mobil uygulama kullanım oranı da yüzde 49 oranında arttı. Peki Fitness Mobil Uygulaması kullanımı artmışken sektörde yer alan işletme sahibi olarak Fitness Mobil Uygulaması sahip olmak size avantaj sağlar mı?

6800 değişik iPhone uygulamasının incelenmiş olduğu bir araştırmada, fitness mobil uygulamalası talebinin 2017 yılının ilk yarısında yüzde 62 oranında arttığı belirtiliyor. Bu gelişme mobil uygulama sektöründeki genel büyümeden yüzde 87 daha çok. Mobil kullanıcılar içinde mühim bir topluluk olan ve “Fitness fanatikleri” olarak adlandırılan kullananların bilhassa ilgi gösterdiği bu uygulamalar fitness sektörüne ilişkin geliştirilecek yeni uygulamaların da talep göreceğine dair ipuçları veriyor. İşte fitness mobil uygulamalasına ilişkin garip veriler…

Fitness Mobil Uygulaması Kullanan Fitness fanatikleri

Meydana getirilen araştırmada ilk olarak fitness mobil uygulamalarını indiren kişiler içinde, bu uygulamaları öbürlerinden 3 kat daha çok kullanan ve fitness fanatikleri olarak adlandırılan topluluk inceleniyor. Mobil aygıt kullanımının cinsiyete gore oranı yüzde 48 bayan, yüzde 52 bay olmasına karşın, araştırmaya gore fitness mobil uygulaması kullananların yüzde 62’si bayan, yüzde 38’i ise bay.

Fitness uygulamalarına talep gösteren bu topluluktaki kullananların yüzde 41’i 25-34 yaş içinde bulunuyor. 35-54 yaş arasındaki kullananların oranı ise yüzde 47’i.

Hangi tür uygulamalar tercih ediliyor?

Fitness uygulamalarını indiren kullananların yüzde 80’inin spor klüplerinin taraftarları olduğu belirtiliyor. Kullananların yüzde 40’ı ise ya sporcu ailesi ya da eğitmen. Araştırma fitness uygulamalarını yeğleyen kullananların yüzde 35’nin tertipli olarak koştuğunu ortaya koyuyor.

Fitness fanatikleri artacak

Dünya genelinde da her geçen yıl düzensiz beslenme, stres ve hareketsizlik sebebiyle oluşan hastalıkların artması insanları spor hayata geçirmeye teşvik ediyor. Spor salonlarına bağlı kalmak istemeyen pek fazla şahıs ise kendi istedikleri vakit ve şekilde spor yapmayı seçiyor. Bundan dolayı mobil uygulamalar giderek daha fazla talep görüyor. Ek olarak mobil uygulamalar yardımıyla yapmış olduğu egzersizi takip eden kullanıcılar daha çok spor hayata geçirmeye motive olabiliyor.

Kullanıcı alışkanlıklarına ve beklentilerine göre oluşturulan mobil uygulamaların talep görme ihtimali daima daha yüksek. Paylaştığımız bilgiler doğrultusunda eğer spor veya sağlık sektöründe bir işletmeyseniz ya da bu sektöre ilgi duyuyorsanız oluşturacağınız bir mobil uygulamayla kullanıcılar tarafınca tercih edilebilir. Mobil pazarlama kanalıyla marka imajınızı güçlendirebilirsiniz. Siz de dakikalar içinde, spor salonu mobil uygulaması avantajına sahip olun ve mobil dünyanın ayrıcalıklarından faydalanın.

Kategoriler: Genel

Yazışmayı Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, Fitness Mobil Uygulaması avantajları nedir? hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?