KOBİ neden mobil uygulama sahibi olmalı

KOBİ neden mobil uygulama sahibi olmalı

İşletmelerin en öncelikli hedefleri içinde potansiyel müşterilere ulaşarak satışlarını artırmak vardır. Mobil uygulamalar da KOBİ lere müşterilere erişmesi açısından mühim fırsatlar sunuyor. Mobil aygıt kullanıcıları her geçen gün mobil uygulamalarda daha çok süre geçiriyorlar. 2017 senesinde meydana getirilen bir araştırmaya bakılırsa kullanıcılar mobil cihazlarda geçirdiklerin dönemin yüzde 80’ininde mobil uygulamaları kullanıyor.

Mobil uygulamalar bilhassa KOBİ lerin, teknolojik bir mecrada fazla sayıda potansiyel müşteriye ulaşmasına olanak sağlıyor. Mobil uygulamaların kullanıcılara sağlamış olduğu erişim kolaylığı ve hız yeni nesil müşterilere de hitap ediyor. KOBİ lerin hedef kitlelerine ulaşmasını ve markalaşmasını kolaylaştıran mobil uygulamalar bu açıdan firmalar tarafınca geleceğe yapılmış bir yatırım.

Firmanızın niçin bir mobil uygulamaya haiz olması icap ettiğini ve bunun size neler kazandırabileceğini sizler için inceledik…

Veriler mobil uygulamadan yana

Gartner’ın yapmış olduğu bir araştırmaya gore 2010′da 4.5 milyar dolar olan mobil uygulama satışlarının 2017′de 77 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Mobil uygulama satışlarındaki artış mobil uygulama kullanıcı sayısının da artışını ortaya koyuyor. Gelişen teknolojiyle beraber mobil uygulamaların mobil cihazların dışına çıkarak, giyilebilir teknolojiler olarak da malum web bağlantılı otomobil, saat ve gözlük benzeri aksesuarlarda yaygın olarak kullanılması planlanıyor.

Teknoloji bu hızla ilerlerken siz de mobil pazarlama yöntemiyle firmanızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak istiyorsanız, mobil uygulama sahibi olarak bu dünyadaki yerinizi almanızda büyük yarar olabilir.

KOBİ ve Geleneksel ticaretin sınırlarını aşmak

Geleneksel ticaretin kim bilir en büyük dezavantajı ulaşabileceği şahıs sayısının sınırı olan olması. Mobil uygulama yardımıyla işletmenizi günde binlerce şahıs ziyaret edebilir. Böylece müşterilerinizle en kolay şekilde yazışma sağlayabilirsiniz.

Internet sayfası mi mobil uygulamaya mı?

Firmalar mobil uygulama yerine mobil uyumlu web sitesi kullanmayı tercih edebiliyor. Sadece akllı cihazlara tamamiyle uyum elde eden mobil uygulamalar müşterilerinize kullanıcı dostu bir platform sağlıyor. Mobil uygulamaların internet sayfalarına nazaran avantajlarını daha ilkin sizinle paylaşmış olduğumuz yazımızda inceleyebilirsiniz.

Rakiplerin mobil uygulamalarını incelemek

KOBİ olsanız da rakiplerinizi analiz etmediğiniz sürece neler yapmanız icap ettiğini fark edemeyebilirsiniz. Sektördeki başarıya ulaşmış, eğilimleri takip eden ve yeni iktisat modellerine hakim şirketleri örnek alarak, onların mobil uygulamalarını inceleyebilirsiniz. Böylece mobil uygulamalar yöntemiyle elde edeceğiniz avantajları yakından araştırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Pozitif yönde marka imajı oluşturmak

İster işletme sahibi olun isterseniz satın alan; artık hepimiz mobil cihazlarla saatlerce süre geçiriyor. Bilhassa yeni nesil müşteriler birçok işini web ve mobil cihazlar yardımıyla yapıyor. Gün içinde çoğunlukla kullandığımız bu cihazlarda, KOBİ nin  mobil uygulamalar yöntemiyle yer alması pozitif bir marka imajı için son aşama mühim.

Mobil uygulamalar birçok firmanın tercih etmiş olduğu bir dijital pazarlama platformu. Siz de kendi mobil uygulamanızı oluşturarak bu platformda yer alabilir ve başarıya ulaşmış bir mobil pazarlamayla hedef kitlenize direkt ulaşabilirsiniz. MobilUygulamaları ile hiçbir teknik bilgiye gerek kalmadan dakikalar içinde şirketiniz için bir mobil uygulama sahibi olabilirsiniz. Sonasında da işletmeniz için lüzumlu teknik ve danışmanlık hizmeti almaya devam edebilirsiniz. Siz de mobil dünyada yerinizi almak için web mağazımızı ziyaret edin.

Yazışmayı Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, KOBİ niçin mobil uygulama sahibi olmalı? hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?