Kablosuz kulaklık pazarı bugünlerde hiç olmadığı kadar hareketli. Pek çok teknoloji üreticisi kulak içi ve kulak üstü ürünleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Rekabet bu kadar kızışmışken, LG’den ise bu pazara ilginç bir çözüm geldi. LG Tone + Free ismini taşıyan bu özel kablosuz kulaklık, kullanıcıların sağlığıyla daha yakından ilgileniyor. Bilindiği üzere sürekli kullanılan kulak içi kulaklıkların bir süre sonra bakteri oluşturuyor. Sağlık sorunlarına sebebiyet veren böylesi bir durumu ortadan kaldırmayı amaçlayan şirket, kılıfı içerisinde ultraviyole ışık yayan modül barındıran bir kulaklık geliştirdi.

LG Tone + Free’nin bakteri öldürme konusunda iddialı olması bir yana, ses kalitesi de üzerinde durulması gereken bir başka konu. Meridian Audio tarafından optimize edilen kulaklıklar yüksek ses kalitesine sahip; buna ilaveten tek şarj ile 6 saate kadar kullanım olanağı sunuyor. Kutusunda cihazı 5 dakika şarj ettiğinizde 1 saate kadar kulaklığını kullanabiliyorsunuz.

Müzik dinlemek dışında bu kulaklıkla gelen aramalar cevaplanabiliyor, Google Asistan kontrol edilebiliyor. IPX4 sertifikasına sahip olması nedeniyle yağmura ve tere karşı dayanıklı bir yapıda olan ürünün üzerinde bulunan mikrofonun gürültü engelleme teknolojisiyle geldiğini de belirtelim.

LG Tone + Free kulaklık modelinin fiyatı ise 200 euro.

Yazışmayı Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, LG, bakterileri öldüren kulaklık geliştirdi hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?