Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Markanızın ya da şirketinizin bir mobil uygulama çözümüne ihtiyacı olup olmadığını düşündünüz mü? İnsanlar akıllı telefonlarını ellerinden düşürmüyorlar. Bu cihazları yalnız haberleşmek için değil; alışveriş, rezervasyon ve internette sörf yapmak için kullanıyorlar. Onlar için ilgi çekici bir başka şey de, mobil uygulamalar.

Günümüzde başarıya ulaşmış firmaların bir çoğu, mobil uygulamaların gücünden faydalanıyor. Kullanıcılarına hususi olarak erişme olanağı ve erişilebilirlik, bu mecranın tercih edilmesinde öncelikli sebep. Yalnız akıllı telefonlar ve mobil cihazların kullanım yaygınlığı, uygulama oluşturmak için tek başına kafi bir etken olmamakla beraber, bir mobil stratejinin varlığı, hem mali açıdan hem de kullanıcılara erişimde, işletmelere büyük yarar sağlıyor. Sizin işiniz mobile taşınmaya ne kadar uygun?

Beklentilerinizi netleştirmek

Ilk olarak firmanız için niçin bir mobil uygulama oluşturmak istediğinize karar vermelisiniz. Daha oldukça insana mı ulaşmak istiyorsunuz, onları web sitenize mi yönlendireceksiniz, yoksa bir tek trendi mi takip edeceksiniz? Bugünlerde firmalar içinde oldukça popüler olan mobil uygulamalar, firmanızın misyonu için mühim bir adım sayılabilir. Bundan sonrası ise hedeflerinizi belirlemeye kalıyor.

Stratejik düşünmek

Birçok işletme, geleceğini planlamadan ya da maliyetlerini düşünmeden uygulama oluşturur. Küçük ölçekli işletmelerin de bir uygulamaya ihtiyacı olabilir; ya da mevcut bir uygulamaya dahil olmayı seçebilirler. Telefon rehberi benzeri bu tür uygulamalar yardımıyla firmalar, kontakt bilgilerini geniş bir kullanıcı ağına duyurabilirler.

Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir öteki mevzu, mevcut bilgilerin tertipli olarak güncellenmesidir. Kullanıcılar, şirketinize ilişkin geçerliliğini yitirmiş bilgiler ile karşılaştıklarında, ilk buldukları alternatif şirkete yada hizmete yönelirler.

İşte burada kendinize ait mobil uygulamanız olması size prestij ve avantaj sağlayacaktır. Mobil uygulama, anlık kararlar üstünde etkili ve mevcud işinizi geliştirme üstüne kurulmuş bir sistemdir.

Uygun platformu belirlemek

Mobil uygulamanızı oluşturduktan sonrasında geriye yanıtlanması ihtiyaç duyulan son bir sual kalıyor: Uygulamanız için hangi platformu seçeceksiniz? Mobilde iOS ve Android iki büyük pazarı oluşturuyor. iOS daha sınırı olan ve seçkin bir kullanıcı kitlesine hitap ederken Android, daha oldukça teknoloji severler tarafınca tercih ediliyor ve şimdilik iOS’ a bakılırsa daha yaygın. Bunlar haricinde HTML5 tabanlı; masa üstü bilgisayarlarda da çalışabilen, çoklu platform desteğine haiz uygulamalar -yani webapp’ler- var.

Şirketinizin hedef kitlesini biliyorsanız, kendinize en uygun platformu seçerken de güçlük çekmeyeceğinizi düşünebiliriz. Bunun yanında bir mobil uygulamanızın olması, şirketiniz için tek başına kafi olmayabilir. Bir mobil uygulamanız olduğunda, onu devamlı güncellemeniz ve geliştirmeniz gerekecektir.

Mobil Uygulamaları sitemiz ihtiyacınız olan teknik destek ve danışmanlık ile uygulamanızdan daha etkin bir şekilde faydalanmanızı sağlıyor. Siz de firmanızın bir mobil uygulamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

[pirate_forms]

Yazışmayı Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba, Mobil Uygulama İşiniz İçin Yararlı Olur Mu? hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?